JA ÉS AQUÍ · MORITZ X MEYBA 2.0

Cerveses

MORITZ RADLER

Què passa quan combines la nostra recepta més clàssica amb suc de llimona 100 % natural? El resultat és Moritz Radler, una cervesa creada per a aquells que busquen la màxima refrescància. És la companya ideal per a aquells moments a la terrassa amb amics, un pica-pica lleuger a la vora del mar o, simplement, quan et ve de gust un caprici equilibrat i cítric.
 
El seu sabor és tan suau, natural i refrescant que et conquereix des del primer glop. Amb el toc just d'acidesa i tot el caràcter de la nostra malta, Moritz Radler és una de les opcions més lleugeres i vibrants de la nostra gamma. Una elecció segura per gaudir del sol amb una cervesa que és una delícia i et deixa amb ganes de més.
 
Detalls:
-Grau d'alcohol: 2,8 % vol.
-Sabor: Cítric, refrescant i suau.
-Ingredients: Aigua, malt d'ordi, sucre, blat de moro, ordi, suc de llimona natural, llúpol i aromes.
-Conservació: Protegir de la llum solar directa i de fonts d'olors estranyes.
-Al·lèrgens: Conté malt d'ordi i ordi.
-Instruccions de servei: Servir ben fred i no remenar abans d'obrir.
Ingredients

Aigua, malta d'ordi, sucre, blat de moro, ordi, suc de llimona, estabilitzants E-414 i E-445, colorant E-161b, llúpol i aromes.

Al·lèrgens

Conté malta d'ordi i ordi

Condicions de manteniment i conservació

Protegir de la llum directa del sol. Mantenir allunyada de fonts d' olors estranyes.

Com consumir-la

Servir freda, no agitar abans d' obrir.

% Alcohol
2,8 % vol
Elements d'articles agrupats
ImatgeNom del producte Quantitat
Pack Moritz Radler 12x33clPack Moritz Radler 12x33cl
17,29 €
|
4,37 €/L
Pack Moritz Radler 24x33clPack Moritz Radler 24x33cl
30,96 €
|
3,91 €/L
Pack Moritz Radler 24x33cl LlaunesPack Moritz Radler 24x33cl Llaunes
20,40 €
|
2,58 €/L

Característiques

Bottle Image

Elaboració

Elaboració

Potser no ens posarem d’acord amb el nom (Radler, Shandy, “lleixiu”, “pica”, “clara”, “xopet”...) però el que sí està clar és que afegir suc de llimona natural a la 1a cervesa de Barcelona és una elecció guanyadora. A Moritz hem afegit la frescor i les aromes cítriques del suc de llimona 100% natural a la Moritz Original per tal de multiplicar-ne el poder refrescant.

El resultat és una cervesa molt aromàtica, fresca i agradable que balanceja el millor dels dos productes. Les aromes florals del llúpol de Saaz es combinen amb la frescor de la llimona, i l’acidesa del suc ho fa amb l’amargor de la cervesa. El resultat és equilibradament irresistible.
Male Image
Background Image

Bottle Image

Nota de tast i maridatge

Alérgenos: Conté malta d'ordi

Ingredients:
:

Aigua, malta d'ordi, sucre, blat de moro, ordi, suc de llimona, estabilitzants E-414 i E-445, colorant E-161b, llúpol i aromes.

Sabor/Nota de Tast:

Tipus: Radler.

Grau d’alcohol: 2,8% vol.

Amargor: 14 IBUS.

Color: 6 EBC(groc pàl·lid).

Escuma: Reduïda i adherent. Blanquinosa.

Efervescència: Alta.

Aroma: Cítrica del suc de llimona i floral del llúpol.

Cos: Lleuger.

Retrogust:  Àcid agradable.

Temperatura de servei: 3-5 ºC.

Sabor: Barreja d’amargor i dolçor de la cervesa amb l’acidesa del suc de llimona.

Copa: Flauta.

Maridatge:

Calamars a la romana amb maionesa. Formatges cremosos.

Background Image

Logo

Nosaltres tenim més de 160 anys.

I tu, en tens més de 18?

Has de tenir més de 18 anys per poder accedir al contingut d'aquesta pàgina.