JA ÉS AQUÍ · MORITZ X MEYBA 2.0

Cerveses

MORITZ EPIDOR

Busques una experiència de sabor intensa amb un caràcter extraordinari? Llavors, Moritz Epidor és la teva cervesa. Aquesta cervesa és tan increïble com sona: una Triple Malt amb una intensitat i riquesa de sabor que no deixa ningú indiferent. Cervesa amb malt de caramel (sí, ho has llegit bé), ofereix una textura corpulenta i un aroma únic que converteix cada glop en un moment memorable.
 
És la nostra cervesa més robusta, dissenyada per a aquells que gaudeixen de sensacions intenses i una textura sedosa al paladar. Amb el seu color àmbar intens i un contingut alcohòlic més elevat, l'Epidor és perfecta per a aquells moments en què busques més que una simple pinta. Una veritable joia de la nostra cerveseria, a punt per ser gaudida.
 
Detalls:
-Grau d'alcohol: 7,2 % vol.
-Ingredients: Aigua, malt d'ordi, arròs i llúpol.
-Conservació: Protegir de la llum solar directa i de fonts d'olors estranyes.
-Al·lèrgens: Conté malt d'ordi.
-Instruccions de servei: Servir ben freda i no sacsejar abans d'obrir.
Ingredients

Aigua, malta d'ordi, blat de moro, llúpol

Al·lèrgens

Conté malta d'ordi

Condicions de manteniment i conservació

Protegir de la llum directa del sol. Mantenir allunyada de fonts d' olors estranyes.

Com consumir-la

Servir freda, no agitar abans d' obrir.

% Alcohol
7,2 % vol
Elements d'articles agrupats
ImatgeNom del producte Quantitat
Pack Moritz Epidor 12x33clPack Moritz Epidor 12x33cl
19,09 €
|
4,82 €/L
Pack Moritz Epidor 24x33clPack Moritz Epidor 24x33cl
35,76 €
|
4,52 €/L
Pack Moritz Epidor 24x33cl LlaunesPack Moritz Epidor 24x33cl Llaunes
23,76 €
|
3,00 €/L

Característiques

Bottle Image

Elaboració

Elaboració

Cervesa triple malta caracteritzada per un cos notable i un color únic. El seu gust ve marcat per les maltes caramel·litzades i petits tocs afruitats provinents de la fermentació. Pur caràcter, intensitat i expressió aromàtica de la malta. Amb el seu cos i el procés de fermentació de llarga durada s’obté una experiència intensa amb un extra de potència.

Nascuda el 28 de juliol de 1923 a Barcelona, recuperada i reinventada el 2009. Aquesta cervesa és la torrada extra de la 1a cervesa de Barcelona des de 1856.
Male Image
Background Image

Bottle Image

Nota de tast i maridatge

Nota de tast i maridatge

Alérgenos: Conté malta d'ordi

Ingredients:

Aigua, malta d'ordi, arròs, llúpol

Sabor/Nota de Tast:

Tipus: Strong Lager, baixa fermentació.

Grau d’alcohol: 7,2% vol.

Amargor: 30 IBUS.

Color: 30 EBC (ambre).

Escuma: Abundant, adherent, blanquinosa.

Efervescència: Suau.

Aroma: Notes dolces de caramel, toffee i fruita seca.

Cos: Estructura mitjana.

Retrogust: Sec i lleugerament amarg.

Temperatura de servei: 7-8 ºC.

Sabor: Moderadament dolç, caramel, notes de llúpol i tocs afruitats.

Copa: Lager, tipus flauta.

Maridatge:

Per acompanyar plats de carn i embotits. Ideal per a formatges blaus.

Background Image

Logo

Nosaltres tenim més de 160 anys.

I tu, en tens més de 18?

Has de tenir més de 18 anys per poder accedir al contingut d'aquesta pàgina.